MČR TFA dobrovolných hasičů

Mistrovství České republiky dobrovolných hasičů v disciplínách TFA, které se konalo první říjnovou sobotu na náměstí v Domažlicích, přivítalo mnoho fanoušků, kteří přijeli podpořit všech 65 nejlepších závodníků z celé republiky. Z našeho sboru se závodu zúčastnil Radek Protiva. Celý den bylo hezké počasí a to přálo k hezkým výkonům, které byly k vidění. Závod byl rozdělen do čtyř úseků a časy z nich se sčítaly do celkového pořadí. První úsek – roztažení hadic a následné smotání dvou hadic s umístěním do bedny. Druhý úsek – 2krát 40 ran v hammer boxu, projití tunelu s 25kg kanystrem, přenos figuríny na vzdálenost 60 metrů, přelezení 3 metrové bariéry a následný seskok. Třetí úsek – postavení čtyř žebříků, následné vystoupání po lešení, vytažení 25kg kanystru a zapojení proudnice. Čtvrtý úsek – výstup ve ztížených podmínkách, po starých dřevěných schodech až na vrchol Domažlické věže – celkem 194 schodů. Závod byl rozdělen na dvě kategorie, první byla do 34 let a druhá nad 35 let. Radek zvládl celý závod a s časem 6 minut a 49 sekund se umístil na krásném 26. místě z celkových 40 závodníků v kategorii do 34 let. Radek byl součástí Středočeského krajského výběru, který se jako tým umístil na 9. místě z 14 krajů. Závod to byl velice hezký a náročný.