Návštěva školky z Miskovic

Dobrovolní hasiči připravili 11.6. 2021 páteční program pro školku z Miskovic. Po příjezdu na Hasičskou zbrojnici II., děti věnovali dobrovolným hasičům model hasičského automobilu a svázané obrázky s tématikou jak oni sami vidí hasiče . Na začátek mohli děti vidět ukázku, jak zachránit osobu pomocí lan a vysokozdvižné plošiny. Poté vyzkoušeli připravenou překážkovou dráhu a cvičné hašení makety domečku. Svou pozornost si vysloužil příjezd policie ČR a jejich ukázka výstroje a vybavení.  Následovala jízda na šlapacích autíčkách a hasiči předvedli hašení opravdového ohně, což si mohli z bezpečné vzdálenosti vyzkoušet i některé děti. Po přesunu na koupaliště je čekalo svezení na motorovém člunu a navštívil je i vodník Koupák, který prosil děti o pomoc s chytáním rybiček. Za tuto pomoc pak děti odměnil netradiční pohádkou o trumpetistovi a žábě. Na závěr ještě museli, pomocí utajovaných znamení, najít ukrytý pirátský poklad. Pak už děti čekalo jen závěrečné foto, rozloučení a odjezd zpět.