Soutěž TFA Jičín

První květnový den za slunného počasí se konala na Valdštejnově náměstí v Jičíně silová soutěž „Jičínský hasič přežívá“ v disciplínách TFA. Sešli se zde zástupci všech krajů z celé České republiky. Nechyběl ani náš zástupce Radek Protiva. Po ustrojení a připravení se na svůj první letošní start v kategorii TFA se šel poprat s těžšími překážkami, než jsme byli zvyklí z minulých akcí. Hned na startu se připnul k jistícímu lanu a vystoupal po žebříku do výšky 6 metrů, kde vytáhl dvě C hadice,
po kterých následovalo 60 úderů v hummer boxu. Po vysilujících prvních pár metrech a překonání překážek, následovalo přenesení dvou 20kg barelů na vzdálenost 40 metrů a jako malá třešnička na dortu k tomu, čekala 100kg figurína na přenesení do vzdálenosti 60 metrů. Po překonání zbývala pouze roztáhnout zavodněná B hadice a zamáčknout cílový hříbeček pro ukončení pokusu. Radek se popral s celou dráhou na krásném 10. místě, z celkových 14 závodníků. Soutěže se zúčastnili profesionální i dobrovolní hasiči a ženy. Všichni dobrovolní hasiči dostali poděkování, že i na úkor profesionálních hasičů se zúčastnili v tak hojném počtu.