SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ logo UHLÍŘSKÉ JANOVICE

TFA Liberec

V sobotu 26. srpna se konal poslední závod Severočeské ligy v Liberci. Jednalo se o finálový běh celé ligy. Finále to bylo velké, jelikož se běhalo na Ještědu u můstků. Celý závod byl pojat „ to nejlepší
na konec, ať to stojí, co to stojí “. Lehčí půlka tratě byla stejně stavěná jako u všech předešlých závodů, jak jsme zvyklí – roztažení hadic, sbalení hadic, 2x přeskok 2m bariéry, transport figuríny, hummer box, převalení pneumatiky, přenos závaží a následovalo to těžší - následný běh
či pro některé chůze do schodů. Náš Radek se připravoval, tudíž v této disciplíně bral schody během. Uprostřed však na něj čekalo vytažení břemene a pokračování ve schodech. Po vyběhnutí 300 schodů následoval 300 metrový běh s chůzí po stezce i sjezdovce pod lanovkou na Ještěd do cíle. Tento závod byl v celé lize brán jako nejtěžší. Bylo velmi náročné rozložit síly, aby s nimi závodník vystačil.
Na tento závod se přihlásilo 26 mužů a náš Radek se umístil na těžce vydřeném 8. místě.
Ke splnění podmínek pro účast v Severočeské lize se musel zúčastnit minimálně tří závodů z celkových pěti, ze kterých se počítala nejlepší umístění, 4. místo z Vrchlabí, 8. místo z Nové Vsi