SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ logo UHLÍŘSKÉ JANOVICE

TFA Rakovník

V sobotu 23. září se konala na Husově náměstí v Rakovníku krajská soutěž o pohár starosty v disciplíně TFA. Na start se postavil i náš člen Radek Protiva.                                      Celý závod byl rozdělen do čtyř úseků. V tomto závodě šlo o co nejrychlejší provedení úkolů. První úsek byl rychlý, roztažení šesti hadic a sbalení dvou hadic do připraveného boxu. Druhý úsek byl zajímavější a mnohem náročnější, 80 úderů v hummer boxu, proběhnutí tunelu s barelem tam i zpět, transport figuríny na vzdálenost 60 metrů a královské zakončení úseku v podání přelezení 3 metrové bariéry a následný seskok na žíněnku. Třetí úsek si připravil přenesení dvou 30 kilogramových barelů, postavení dvou žebříků, vytažení 20 kilového barelu a zašroubování proudnice na přenosnou stříkačku. Poslední úsek byl krátký a také nejtěžší, na každého účastníka čekalo převalení traktorové pneumatiky třikrát tam a třikrát zpět, z počátku se vše zdálo lehké až na to že pneumatika vážila přes 120 kilogramů. Radek vše zvládl a svým výkonem si těžce vybojoval celkové 2. místo v kategorii do 35 let. Krásné zakončení své letošní první sezony, na kterou se pilně připravoval. Tento závod byl kvalifikačním závodem Středočeského kraje na příští rok, kdy se koná Mistrovství České republiky v disciplínách